... w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie".

Slowa  Jezusa skierowane po Zmartwychwstaniu niegdyś do swoich uczniów, aby szli na cały swiat i głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu dziś skierowane są do Ciebie, do każdego chrześcijanina. Ale co to znaczy tak konkretnie?
I otóż najpierw potrzeba nam żywej  wiary w Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstalego i potrzeba nam też osobistego „spotkania –doświadczenia” Jezusa. Często takie spotkanie tak mocno przemienia nasze serce i przynosi tak wielką radośś, że już  nie sposob zatrzymac tego dla siebie. Wtedy jesteśmy niejako przynagleni, aby dzielić się tą Dobrą Nowiną z innymi. Takie osobiste spotkanie z Jezusem  zmienia na tyle nasze życie, że stajemy się znakiem dla innych, Jego światłem.Wtedy często rodzi się pragnienie, aby iść na cały świat i głosić Jezusa....
A tym światem, o którym Jezus mówi w Ewangelii może być właśnie twoja rodzina, miejsce  pracy, dla innych szkoła, uczelnia, czy wspólnota życia, ale i także miejsce konkretnej misji.  Jednym słowem, wszedzie, gdzie poprowadzi Cię Boża Opatrzność, jesteś zaproszony do składania świadectwa.
To tu Jezus zaprasza Cię do głoszenia Ewangelii, do dzielenia sie tym, co On uczynił w twoim życiu jak i  poprzez świadectwo życia, które wyraża się w twojej postawie wiary, ufności i zawierzenia Bogu w każdej życiowej sytuacji, a zwlaszcza w trudnościach czy cierpieniu, poprzez zachowanie wewnetrznego pokoju  i cierpliwości w przeciwnościach, poprzez miłowanie bliźniego, poprzez życie duchem Ewangelii.Taka postawa jest głoszeniem Dobrej Nowiny  bez słów.
Wiara w Jezusa, daje Ci też moc i siłe do walki ze złem, do walki z grzechem i slabościa. W Nim i tylko w Nim jest nasza siła. W Jego Świętym Imieniu jest nasze zbawienie. Czyniąc wszelkie dobro  w Jego Imie, stajemy sie użytecznym narzędziem w Jego ręku, przez które ma On móc czynić cuda w naszej codzienności i w codzienności naszych braci i sióstr!
Dlatego odwagi!!! Idźcie na cały świat i dajcie świadectwo wierze! Jezus jest Panem! Alleluja!