Jak to jest w zwyczaju już od wielu lat, Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów zaprasza na kolejną edycję rekolekcji na nartach do Gliczarowa Górnego k. Bukowiny Tatrzańskiej. Sercańska oferta zimowa, nie ma sobie równych! Jej atutem jest niewątpliwie przystępna cena, w ramach której sercanie zapewniają: zakwaterowanie, wyżywienie, możliwość korzystania z wypożyczalni sprzętu narciarskiego, a dla osób pragnących się uczyć jeździć na nartach – zajęcia w szkółce narciarskiej. Koszt uczestnictwa w spotkaniu noworocznym – 350 zł, a w rekolekcjach na nartach – 400 zł.
Dzięki współpracy z ośrodkiem narciarskim Kotelnica Białczańska oraz kompleksem basenów termalnych w Bukowinie Tatrzańskiej uczestnicy rekolekcji w bardzo korzystnych cenach nabywają karnety narciarskie i korzystają z uroku wieczornych kąpieli w wodach termalnych.

A oto terminy, proponowane przez organizatorów:

Spotkanie noworoczne; turnus 1: 27 XII – 2 I (narty, kurs tańca,zabawa sylwestrowa).

Rekolekcje na nartach; turnus 2: 12–19 I, turnus 3: 19–26 I, turnus 4: 26 I – 2 II, turnus 5: 2–9 II, turnus 6: 9–16 II, turnus 7: 16–23 II.

Miejscem zakwaterowania jest ośrodek wypoczynkowy w Gliczarowie Górnym k. Bukowiny Tatrzańskiej (1025 m n.p.m.) znajdujący się w pomieszczeniach remizy strażackiej. Ośrodek dysponuje 11 pokojami, kuchnią, stołówką, salą wypoczynkową wyposażoną w projektor, bilard, stół do tenisa stołowego i piłkarzyki. W wydzielonej części sali jest kafejka. Dla mniejszych grup istnieje możliwość wynajmu pensjonatu w Gliczarowie Górnym lub domu rekolekcyjnego w Koszycach Małych k. Tarnowa. Uczestnicy rekolekcji przebywający w Koszycach Małych korzystają z zaplecza stoków narciarskich nieopodal Tarnowa. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oferuje szeroki wybór nart i snowboardów zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z nartami, jak i dla zaawansowanych narciarzy.

Sercańska propozycja rekolekcji jest połączeniem wypoczynku z pogłębieniem wiary. W ramach ewangelizacji przewidziana jest codzienna jutrznia, Msza święta i spotkanie dyskusyjne. By dobrze przeżyć czas rekolekcji, prowadzący je księża zachęcają młodych, by korzystali także z sakramentu pojednania. W tym celu organizowane jest nabożeństwo pojednania z sakramentem spowiedzi świętej.

Dla kogo przeznaczona jest ta oferta? Dla grup dziecięcych z opiekunami, młodzieży od 14 lat w ramach zgłoszeń indywidualnych i grupowych. Z kolei na spotkanie sylwestrowe sercanie zapraszają młodzież pełnoletnią. W czasie spotkania sylwestrowego miejsce spotkań dyskusyjnych zajmą warsztaty prowadzone przez instruktora tańca towarzyskiego. Stało się już tradycją spotkań noworocznych, że oprócz zabawy sylwestrowej, jest możliwość uczestnictwa w wędrówce do sanktuarium Matki Bożej na noworoczną Mszę świętą.

Bliższe szczegóły i zapisy na stronie internetowej www.rekolekcje.scj.pl
Kontakt z organizatorem, ks. Bogdanem Kutą: 604 272 202. Zapraszamy!