W dniach 21-26 października,  w Kościele katolickim obchodzono tydzień misyjny pod hasłem: „Głosić wiarę z radością”.

Na zaproszenie Parafii p.w. Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej oraz Gimnazjum nr 2 gościli w Bytowie Księża ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Jeden z nich ks. Marian Wenta ewangelizuje od 12 lat  w Kamerunie, a drugim był ks. Piotr Chmielecki który przygotowuje się do wyjazdu do pracy na Filipiny.

Księża podczas swojej obecności prowadzili lekcje religii w szkołach leżących na terenie parafii św. Katarzyny. Ks. Marian opowiadał o swojej pracy w "nowej ojczyźnie". Ks. Piotr natomiast przedstawiał zwyczaje i sposób przezywania Uroczystości Wszystkich Świętych na Filipinach i w Urugwaju.

W dniu 21 października (niedziela) Ksiądz Marian głosił słowo Boże na wszystkich Mszach świetych. A po nich odbył się kiermasz misyjny, na którym można było zakupić ręczne wyroby pochodzące z Afryki oraz prace podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej  z Bytowa.

W dniach 22-26 października Księża odwiedzali szkoły leżące na terenie parafii. Ponadto Ksiądz Marian uczestniczył w spotkaniach przygotowujących do sakramentu bierzmowania, gdzie ukazywał młodzieży istotę tego sakramentu i opowiadał jak wygląda przygotowanie w Kamerunie.

W Gimnazjum nr 2 oprócz katechez misyjnych odbył się również II Kiermasz Misyjny. Można było wesprzeć misje poprzez zakup rękodzieła zarówno afrykańskiego jak i darów od bytowskich niepełnosprawnych. Wielkim powdzeniem  cieszyły się przepyszne ciasta  i ciasteczka ofiarowane przez rodziców, uczniów i nauczycieli.

Kolejna już „akcja misyjna” miała na celu uwrażliwienie uczniów i nauczycieli na potrzeby innych ludzi, ukazanie pracy misjonarza oraz uświadomienie uczniom, że już podczas nauki w szkole mogą być misjonarzami w swoim otoczeniu.

Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy Księdzu Prowincjałowi Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego Księdzu Arturowi Saneckiemu  za wyrażenie zgody na przyjazd Księży Mariana i Piotra do Bytowa.

Zebrane pieniądze podczas akcji zostały przekazane Księżom Sercanom na zakup materiałów na budowę przedszkola w Yaounde w Kamerunie.

Organizatorzy: Jaromir Śpiołek i Paweł Chmielecki, katecheci z gimnazjum nr 2 w Bytowie