Nowa ramówka i nowi autorzy w Radiu Profeto

W sezonie 2021/2022 na antenie ewangelizacyjnego Radia Profeto pojawią się nowe audycje – poprowadzą je m.in. publicyści Małgorzata i Tomasz Terlikowscy oraz dyrygent i kompozytor Hubert Kowalski.

– Wrzesień przynosi zawsze nowe wyzwania, którym chcemy stawić czoła. Jest także miesiącem, w którym zwyczajowo co roku dajemy przestrzeń do zaistnienia nowym audycjom i autorom. Zapraszam Was serdecznie – odkryjcie nasze radio, w którym staramy się cali być z Wami i dla Was – mówi Ewelina Zamojska, redaktor naczelny portalu profeto.pl.

W tegorocznej jesiennej ramówce Radia Profeto bez zmian w najchętniej słuchanym paśmie porannym i przedpołudniowym, które między godz. 8.00 a 12.00 od poniedziałku do piątku prowadzą na zmianę ks. Michał Olszewski SCJ, Ewelina Zamojska i Piotr Zworski.

Zmieniono godziny emisji pasma popołudniowego – w tym sezonie od godz. 15.15 do 17.45. Poprowadzą je znana już z anteny Ewelina Zamojska, a także nowi prowadzący – Małgorzata i Tomasz Terlikowscy oraz Hubert Kowalski, którego głos w Radiu Profeto można było usłyszeć już w na początku tego roku. 

Codziennie (od poniedziałku do niedzieli) o godz. 20.00 zaplanowana jest premiera audycji autorskich. Poprowadzą je Piotr Patejuk („Historia i Wiara”), Arkadiusz „Arkadio” Zbozień („Fundament”), Piotr Zworski („Jak Fajnie Być Blisko Boga”, „Totus Tuus”), ks. Michał Olszewski SCJ („Mój Franciszek”), Ewelina Zamojska („Busol@”), Łukasz Ofiara („Totus Tuus”). Powtórka następnego dnia o godz. 14.00.

W radiu ewangelizacyjnym nie może zabraknąć modlitwy, która emitowana jest w trzech pasmach – od godz. 6.00 do 8.00 (Różaniec, Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Jutrznia), od godz. 18.00 do 19.00 (Anioł Pański / Regina Coeli i Nieszpory) i od godz. 22.00 do 23.30 (Różaniec i Kompleta). W każdym z trzech pasm pojawiają się także komentarze do Ewangelii z dnia, a codziennie o godz. 15.00 – Koronka do Bożego miłosierdzia. Nowością w tym sezonie jest modlitwa Liturgią Godzin, czyli Jutrznia, Nieszpory i Kompleta. Ponadto od poniedziałku do soboty o godz. 13.00 transmitowana jest Msza św. z Uniwersyteckiej Kolegiaty św. Anny w Krakowie, a w niedzielę o godz. 9.00 z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stadnikach.

Niezmiennie w godz. 12.00 do 13.00 i 21.00 do 22.00 na antenie Radia Profeto emitowane są rekolekcje i konferencje ewangelizacyjne. Od godz. 19.00 rozpoczyna się godzinne pasmo dla dzieci z muzyką i komentarzami do Ewangelii dla najmłodszych. Codziennie przed godz. 15.00 krótka audycja „Niebo w gębie” z przepisami kulinarnymi, a w niedziele (8:15, 13:15, 17:15, 21:15) audycja o liturgii.

Radio Profeto gra tylko chrześcijańską muzykę. Na antenie nie pojawiają się żadne newsy ani komentarze polityczne. Emitowany jest jedynie serwis Radia Watykańskiego (17.45, 23.45).

Ze względu na rozszerzenie częstotliwości na 100.3 FM w Limanowej Radio Profeto odświeżyło swoje logo, a właściwie wróciło do pierwotnej wersji. Jest to charakterystyczne dla sercańskiej rozgłośni czerwone serce w otoczeniu fal radiowych.

Regularne nadawanie ewangelizacyjne Radio Profeto zaczęło 26 czerwca 2014 r. Wówczas była to wigilia Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta zgromadzenia sercanów, którzy są wydawcami Profeto.

30 marca 2017 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Radiu Profeto koncesję na częstotliwość 92,1 MHz, a 24 września 2020 r. na 100,3 MHz. Po rozszerzeniu koncesji sercańska rozgłośnia jest słyszalna naziemnie prawie w całej Małopolsce.
W ostatnich trzech latach program Radia Profeto testowo nadawany był także w systemie DAB+ z Tarnowa, Sądecczyzny, Bielska Białej, Wrocławia, Warszawy i Trójmiasta. Rozgłośnia otrzymała koncesję na cyfrowe nadawanie również w Poznaniu, Tarnowie, Częstochowie, Katowicach, Warszawie, Rzeszowie i Toruniu. 

Od listopada 2020 r. dostępna jest także aplikacja Profeto, która daje możliwość słuchania radia on-line, tworzenia listy ulubionych utworów granych na antenie, a także dostęp do archiwalnych audycji w formie podcastów.

Niezmiennie od 2014 r. ewangelizacyjnego radia można słuchać w internecie na www.profeto.pl/radio i w aplikacjach, a poszczególne audycje można odtwarzać za pośrednictwem tworzonych przez rozgłośnię podcastów na Spotify, Apple Podcast czy Google Podcast.

Właścicielem radia jest Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Profeto to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.