Nowości Wydawnictwa Księży Sercanów DEHON

Nowości Wydawnictwa Księży Sercanów DEHON

Francesco Strazzari 

Fenomen Fatimy

Podróż do duchowego serca Portugalii

format: 125x195 mm, s. 152, oprawa miękka

cena: 24,00 zł

Z ciekawością właściwą dla kronikarza i ze spojrzeniem człowieka wiary Francesco Strazzari udał się do Fatimy, aby również przez wywiady i świadectwa zrozumieć coś, co Benedykt XVI zdefiniował jako „duchowe serce Portugalii”. Jego książka jest relacją ze spotkań  z biskupem diecezji Leiria-Fatima, Antonim dos Santos Marto, s. Anielą Coelho, postulatorką procesu kanonizacyjnego Franciszka i Hiacynty, o. Karolem Emanuelem Pedrosa Cabecinhas, rektorem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz z Markiem Danielem Duarte, dyrektorem muzeów na terenie sanktuarium. Styl dialogu, przystępny język i dynamiczność opowiadania, wychodzącego z ust rozmówców, porywają czytelnika, pozwalają odczuć wyjątkowy klimat Fatimy i przejąć się orędziem, jakie Matka Boża tam zostawiła.

Książka została ubogacona kolorowymi zdjęciami ilustrującymi Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie.

Valerio Lessi

Święta od Serca Jezusowego

Małgorzata Maria Alacoque

format: 125x200 mm, s. 144, oprawa miękka

cena: 22,00 zł

Co my, współcześni, możemy mieć wspólnego ze świętą, żyjącą w XVII wieku, w murach klasztoru w Burgundii? Mistyczką o nadzwyczajnych doświadczeniach, z powodu których patrzono na nią podejrzliwie. Czytając niektóre z jej pism, znajdziemy w nich takie same obiekcje, jakie miał ktoś oceniający ją jako wręcz fanatyczkę, skłonną do chorobliwego upodobania cierpienia. Niemniej orędzie, którego była adresatką i apostołką, ma ogromne znaczenie właśnie dla ludzi współczesnych.

Mówienie o św. Małgorzacie Marii Alacoque w istocie jest mówieniem o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego, do którego rozpowszechnienia i potwierdzenia w Kościele się przyczyniła. Ta prosta siostra wizytka była bowiem pośredniczką – słabą, nieznaczącą w oczach świata – wybraną przez Boga, aby przypomnieć, że Najświętsze Serce Jezusa jest źródłem miłosierdzia i zbawienia dla ludzi wszystkich czasów.

Valerio Lessi, dziennikarz i konsultant Web Marketing, mieszka i pracuje w Rimini. Był redaktorem czasopism: „Il Resto del Carlino” i „Il Messaggero”; zastępca dyrektora „La Voce di Rimini”. Autor licznych biografii.

ks. Zygmunt Podlejski

Ziarnem jest słowo Boże

Homilie na rok A, B, C

format: 145x205 mm, s. 514, oprawa miękka

cena: 36,00 zł

Ziarnem jest słowo Boże to kolejny zbiór homilii na rok A, B i C znanego i bardzo lubianego autora – ks. Zygmunta Podlejskiego. Jako wnikliwy obserwator i człowiek zainteresowany literaturą, filmem i współczesnym światem wzbogaca swoje homilie żywymi przykładami, które przyciągają uwagę słuchaczy. Jasny, zwięzły i zrozumiały przekaz pozwala skupić się na tym, co najważniejsze – na słowie Bożym.

Ziarnem jest słowo Boże to propozycja ubogacenia niedzielnych i świątecznych kazań o głębokie i oryginalne myśli. Doskonała pomoc dla kapłanów, ale również dla wszystkich, którzy pragną medytować nad ziarnem Bożego słowa, aby przyniosło ono plon obfity.

ks. Zygmunt Podlejski

Życie konsekrowane w tajemnicy Kościoła

format: 125x200 mm, s. 320, oprawa miękka

cena: 28,00 zł

Książka wydana z okazji Roku Życia Konsekrowanego (2015). Adresowana jest do wszystkich zakonników i zakonnic oraz wiernych, którzy pragną zapoznać się z tą rzeczywistością określaną przez Vita consecrata jako serce Kościoła i świata.

Znajdziemy w niej odpowiedź na pytania:

Co to jest życie konsekrowane?

Jak doszło do jego powstania i jak ono wyglądało w pierwszych wiekach chrześcijaństwa?

Jakie są jego formy i profile?

Jak rozumiał je św. Jan Paweł II?

Jakie są aktualne zadania osób konsekrowanych?

Zawarte w drugiej części książki historie powstania najważniejszych zgromadzeń zakonnych w Kościele oraz ich założycieli czyta się lekko i z zainteresowaniem, z każdą kolejną stroną jest się coraz bardziej ciekawym, co będzie dalej…

Zamów:

TELEFONICZNIE: 12 290 52 98 (od pn. do pt. w godz. 8.00-15.30)

LISTOWNIE: Wydawnictwo DEHON, ul. Saska 2, 30-715 Kraków

PRZEZ INTERNET: sprzedaz@wydawnictwo.net.pl

www.wydawnictwo.net.pl