Małgorzata i Tomasz Terlikowscy z audycją w Radiu Profeto

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy zadebiutowali w Radiu Profeto w czwartek 16 września. – Choć na co dzień żyjemy polityką, skandalami, komentujemy bieżące wydarzenia, w Radiu Profeto od tego odpoczniemy. Galopującą codzienność zostawiamy na boku – mówią publicyści. – W naszym programie będziemy mówić o tym, co najistotniejsze – o miłości, rodzinie, wierze. Będziemy opowiadać o tych, którzy są dla nas inspiracją i od których możemy się nauczyć zupełnie innego patrzenia na świat, relacje i ludzi, którzy nas otaczają – zapowiadają.

We czwartek na antenie sercańskiej rozgłośni ewangelizacyjnej Tomasz Terlikowski przyznał, że ostatnie dni w ich życiu zawodowym były bardzo intensywne. Przypomnijmy, że filozof i publicysta kierował pracami komisji eksperckiej powołanej przez prowincjała dominikanów do zbadania działań o. Pawła M. oraz reakcji instytucji prowincji w jego sprawie (chodziło m.in. o różnego rodzaju nadużycia – także wykorzystywanie seksualne kobiet – jakich miał dopuszczać się dominikanin); we środę zaprezentowano raport z kilkumiesięcznych prac komisji. W tym trudnym dla rodziny czasie – porównywanym do burzy z piorunami – Tomasz Terlikowski sięgnął po książkę, w której urzekło go zdanie: „Człowiek nie powinien się martwić o jutrzejszy dzień, lecz ma sobie w taki sposób zorganizować rozkład godzin i czasu, by nie zacząć marzyć, myśleć, radować się lub smucić z powodu tego, co może się dopiero wydarzyć”. Ta myśl – jak podkreślił na antenie – sprowokowała publicystę do konkretnych działań, zamiast do zamartwiania się.

Autorem tej myśli jest św. Piotr Faber, a książką, po którą sięgnął Tomasz Terlikowski jest jego „Dziennik duchowy”, którego inne fragmenty w Radiu Profeto przywoływała Małgorzata Terlikowska. W zasadzie cały popołudniowy program małżonkowie poświęcili pierwszemu jezuickiemu kapłanowi, towarzyszowi św. Ignacego z Loyoli, który jest jednym z ulubionych świętych papieża Franciszka.

W tym sezonie ramówkowym Radia Profeto pasmo popołudniowe trwa od godz. 15.15 do 17.45. W czwartki prowadzą je Małgorzata i Tomasz Terlikowscy, a w pozostałe dni m.in. dyrygent i kompozytor Hubert Kowalski oraz redaktor naczelna portalu profeto.pl Ewelina Zamojska.

Radio Profeto nadaje w Małopolsce na 92,1 FM (Kraków) oraz 100,3 FM (Limanowa), w systemie DAB+ oraz w internecie na www.profeto.pl/radio a także przez aplikację mobilną. Na antenie każdego dnia króluje Ewangelia i komentarze do Słowa Bożego, rekolekcje, relacje z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańska muzyka. Właścicielem radia jest Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji.