Nowa płyta Arkadio "Gdy nie widzi nikt"

W ostatnich dniach premierę miała najnowsza płyta rapera Arkadio, na którą udało mu się zaprosić gwiazdy z przeróżnych zakątków polskiej sceny muzycznej. Wśród nich m.in. Kasia Moś, Marika, Adam Sztaba (orkiestracje), duet Fisheclectic. Jednocześnie obok siebie w utworze "pieniądze idą jak woda" udało się zebrać Artura Andrusa, Miśka Koterskiego i Piotra Barona (Saxofon). Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentantów świata Hip-Hopu a wśród nich: Vix.N, Edzio, Bosski Roman, czy Mixer. Nie zabrakło także brzmień soulowo-bluesowych dzięki finalistce The Voice of Poland Ewie Novel i Krzysztofowi Antkowiakowi. Tuż przed premierą krążka ukazał się singiel - „Schować pod skorupę” - z gościnnym udziałem Kasi Moś.

Jak mówi sam Autor:
Ten utwór mówi o sytuacjach, w których czujemy się bezsilni. Możemy mieć wielką wiedzę na temat tego, jak radzić sobie z trudnościami, a gdy przychodzi życie — znów kończy się inaczej, niż byśmy chcieli. Najczęściej wtedy chcielibyśmy „schować” ten fakt, żeby nikt go nie „zobaczył”. Taka już nasza natura — że kiedy jest dobrze, to nie chce nam się mówić o tym, co nas rani, a gdy jest źle, to wszystko się kumuluje. Ten kawałek jednak ma w swoim wybrzmieniu perspektywę nadziei, chociaż trzeba pamiętać, że człowiek często potrzebuje pomocy — nie poradzi sobie ze wszystkim sam.

Dodaje też:
Mega się jaram, że zrobiliśmy ten numer z Kasią... W mojej ocenie to jeden z najbardziej nasyconych emocjami utworów na płycie — mój faworyt — a to, co zrobiła w nim Kasia przeszło nasze najśmielsze oczekiwania!

Teledysk do utworu stanowi trzecią już odsłonę historii jego głównych bohaterów. Zmagają się Oni z rzeczywistością, od której też chciałoby się uciec i schować pod — już nieco bardziej dosłowną — „skorupę”. Jednym z najważniejszych przesłań tego obrazu jest walka i wygrana rodziny jako całości, a nie tylko jednostki.

Całą historię można poznać, oglądając klipy do poprzedzających wydanie singli:

Tytułowego „Gdy nie widzi nikt”

oraz „Więcej snu” z gościnnym udziałem duetu Fisheclectic

Najnowsza płyta Arkadio różni się od wszystkich poprzednich tym, że jest czystym dzieleniem się przeżyciami i emocjami, które pozwalają słuchaczowi w jeszcze większym stopniu się z nimi zidentyfikować i przyznać „Ja też tak mam!”.

To płyta, która najbardziej odsłania moją prywatną rzeczywistość. Mam na celu zaprosić Cię do świata emocji, które przeżywałem w konkretnym okresie mojego życia” – mówi Arkadio.

Koncepcja całego wydawnictwa i tytułowego singila wzięła się ze stoczonych osobistych walk. Z doświadczenia smaku zwycięstwa, na które patrzą wszyscy oraz porażki, której nie widzi nikt. Sami przed sobą nie ukryjemy niczego. Stąd, dopiero kiedy wygrywamy, gdy nikt nie patrzy, mamy szansę doświadczyć tego najpełniej i najprawdziwiej.

 

Krążek do nabycia na stronie wydawnictwa RTCK:

[LINK: https://www.rtck.pl/sklep/muzyka/arkadio-gdy-nie-widzi-nikt/?ref=14]

oraz do odsłuchu w mediach streamingowych i w serwisie Youtube.